Archiv: Z dění jednotky sboru

Vichřice Herwart – výjezdy

„Předpověď meteorologů se vyplnila.”

Dne 29. 10. 2017 měli od ranních hodin hasiči plné ruce práce v souvislosti s vichřicí, která se prohnala naší republikou a má za následky popadané stromy na pozemních komunikacích a uvolněné střešní krytiny.
Výjezdy se dnes nevyhnuly ani naší jednotce, která zasahovala s obĕma auty v obci i v širokém okolí.
Nejčastěji jsme vyjížděli ke stromům mezi obcemi Polnička a Račín, kde jeden ze stromů spadl i na osobní automobil a jiné osobní vozidlo o několik metrů dál sjelo mimo pozemní komunikaci při vyhýbání jinému vozidlu. Provedli jsme jeho vytažení pomocí navijáků a následnĕ přejeli k dalším událostem v okolí,jednalo se hlavně o stromy na pozemních komunikacích.
Celkem jsme za neděli vyjeli k jedenácti událostem a o dva dny déle v souvislosti s nedělní vichřicí k utrženému plechu na budově místní základní školy.

TECHNICKÁ POMOC – pátrání po pohřešované osobě na žádost PČR

Ve středu 4. října 2017 vyjela jednotka ve 13:30 hod. na žádost policie, na pomoc při hledání pohřešované osobě do obce Vepřová.

Okrskové cvičení

V pátek 22. září proběhlo ve Škrdlovicích okrskové námětové cvičení za účasti jednotek SDH obcí, kteří spadají do okrsku Žďár nad Sázavou. Námětem cvičení byla dálková doprava.

Technická pomoc – odstranění sršního hnízda

Ve středu 30. srpna 2017 vyjela jednotka na technickou pomoc, kde odstranila sršní hnízdo ve štítu budovy v občerstvení Vagón.

Podrobnosti o zásahu

Požár chaty, námětové cvičení

Ve středu 23. srpna 2017 proběhlo námětové cvičení na rekreační chatu Nový mlýn v obci Polnička.

Fotogalerie

Podrobnosti o zásahu

Požár pilin Počítky

V sobotu 12. srpna 2017 ve večerních hodinách vyjela jednotka na požár pilin do obce Počítky.

Podrobnosti o zásahu

Požár slámy Polnička

Ve středu 9. srpna 2017 vyjela jednotka na požár slámy na poli u obce Polnička, po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o nahlášené pálení.

Podrobnosti o zásahu

Požár lisu na balíky

Ve čtvrtek 20. července 2017 vyjela jednotka na požár lisu na balíky na pole směrem na Račín.

Podrobnosti o zásahu

Technická pomoc – odstranění stromu

Ve čtvrtek 6. června 2017 krátce po poledni vyjela jednotka spolu s jednotkou HZS na technickou pomoc k odstranění ohrožujícího stromu po úderu blesku k obci Račín.

Podrobnosti o zásahu

Technická pomoc – vosí hnízdo

V úterý 4. července 2017 v odpoledních hodinách vyjela jednotka k technické pomoci na odstranění vosího hnízda pod střechou rodinného domu v naší obci.

Podrobnosti o zásahu

Dopravní nehoda a technické pomoci

Ve čtvrtek 22. června 2017 vyjela v ranních hodinách jednotka na taktické cvičení do obce Sázavy, na nádraží. Taktického cvičení bylo připraveno s tématem dopravní nehoda vlaku a osobního automobilu, celkem bylo zraněno 27 osob.

 

Ve večerních hodinách přišel nad naše území silný vítr s deštěm. Naše jednotky zasahovala celkem u 3 událostí. Jednalo se o spadlé stromy v obci Polnička, Stržanov a u Velkého Dářka.

Podrobnosti o zásahu

Den otevřených dveří firmy CECHO

V sobotu 10.června se naše jednotka zúčastnila dne otevřených dveří firmy CECHO. Celá akce začala již v 10.00h. Zde jsi návštěvníci mohli prohlédnout provozovnu firmy. Po celou dobu akce hrála živá hudba a byl připravený bohatý doprovodný program.
Naše jednotka se zde prezentovala ukázkou své zásahové techniky CAS LIAZ a DA Ford, celou akci provázelo slunečné počasí a velký zájem veřejnosti.

Požár stromu po úderu blesku

V pondělí 26. června 2017 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS k požáru stromu, který vzplál po úderu blesku v obci Račín. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že se jedná i o požár okolní hrabanky. Jednotky pomocí C proudu a jednoduchých hasících prostředků požár uhasily.

Jízda zručnosti s Nestíkem

Dne 26. května 2017 naše jednotka provedla ukázku zásahové techniky a vybavení na akci pro děti, která nesla název Jízda zručnosti s Nestíkem pořádané Fitnest = zdravé hnízdo. Akce se konala před budovou místní sokolovny, kde malí i velcí mohli díky této ukázce seznámit s prací IZS.

Fotografie

Soustředění před okrskovou soutěží

Ve dnech 28. – 30. dubna 2017 se družstvo mužů a žen zúčastnilo víkendového soustředění v campu Radost v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou. Družstva zejména nacvičovala požární útok a pořadovou přípravu před okrskovou soutěží, která se bude konat 21. května v Ostrově nad Oslavou.