Archiv: Z dění jednotky sboru

POŽÁR PERGOLY POČÍTKY

V sobotu 2. června 2018 vyjela jednotka před půlnocí na požár pergoly do obce Počítky.

ZÁSAHY (Zásah číslo 5.)

 

Sběr kamení

Na neděli 6. května 2018 byla svolána sborová brigáda na sběr kamení. 

FOTOALBUM

Vichřice Herwart – výjezdy

„Předpověď meteorologů se vyplnila.”

Dne 29. 10. 2017 měli od ranních hodin hasiči plné ruce práce v souvislosti s vichřicí, která se prohnala naší republikou a má za následky popadané stromy na pozemních komunikacích a uvolněné střešní krytiny.
Výjezdy se dnes nevyhnuly ani naší jednotce, která zasahovala s obĕma auty v obci i v širokém okolí.
Nejčastěji jsme vyjížděli ke stromům mezi obcemi Polnička a Račín, kde jeden ze stromů spadl i na osobní automobil a jiné osobní vozidlo o několik metrů dál sjelo mimo pozemní komunikaci při vyhýbání jinému vozidlu. Provedli jsme jeho vytažení pomocí navijáků a následnĕ přejeli k dalším událostem v okolí,jednalo se hlavně o stromy na pozemních komunikacích.
Celkem jsme za neděli vyjeli k jedenácti událostem a o dva dny déle v souvislosti s nedělní vichřicí k utrženému plechu na budově místní základní školy.

TECHNICKÁ POMOC – pátrání po pohřešované osobě na žádost PČR

Ve středu 4. října 2017 vyjela jednotka ve 13:30 hod. na žádost policie, na pomoc při hledání pohřešované osobě do obce Vepřová.

Okrskové cvičení

V pátek 22. září proběhlo ve Škrdlovicích okrskové námětové cvičení za účasti jednotek SDH obcí, kteří spadají do okrsku Žďár nad Sázavou. Námětem cvičení byla dálková doprava.

Technická pomoc – odstranění sršního hnízda

Ve středu 30. srpna 2017 vyjela jednotka na technickou pomoc, kde odstranila sršní hnízdo ve štítu budovy v občerstvení Vagón.

Podrobnosti o zásahu

Požár chaty, námětové cvičení

Ve středu 23. srpna 2017 proběhlo námětové cvičení na rekreační chatu Nový mlýn v obci Polnička.

Fotogalerie

Podrobnosti o zásahu

Požár pilin Počítky

V sobotu 12. srpna 2017 ve večerních hodinách vyjela jednotka na požár pilin do obce Počítky.

Podrobnosti o zásahu

Požár slámy Polnička

Ve středu 9. srpna 2017 vyjela jednotka na požár slámy na poli u obce Polnička, po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o nahlášené pálení.

Podrobnosti o zásahu

Požár lisu na balíky

Ve čtvrtek 20. července 2017 vyjela jednotka na požár lisu na balíky na pole směrem na Račín.

Podrobnosti o zásahu

Technická pomoc – odstranění stromu

Ve čtvrtek 6. června 2017 krátce po poledni vyjela jednotka spolu s jednotkou HZS na technickou pomoc k odstranění ohrožujícího stromu po úderu blesku k obci Račín.

Podrobnosti o zásahu

Technická pomoc – vosí hnízdo

V úterý 4. července 2017 v odpoledních hodinách vyjela jednotka k technické pomoci na odstranění vosího hnízda pod střechou rodinného domu v naší obci.

Podrobnosti o zásahu

Dopravní nehoda a technické pomoci

Ve čtvrtek 22. června 2017 vyjela v ranních hodinách jednotka na taktické cvičení do obce Sázavy, na nádraží. Taktického cvičení bylo připraveno s tématem dopravní nehoda vlaku a osobního automobilu, celkem bylo zraněno 27 osob.

 

Ve večerních hodinách přišel nad naše území silný vítr s deštěm. Naše jednotky zasahovala celkem u 3 událostí. Jednalo se o spadlé stromy v obci Polnička, Stržanov a u Velkého Dářka.

Podrobnosti o zásahu

Den otevřených dveří firmy CECHO

V sobotu 10.června se naše jednotka zúčastnila dne otevřených dveří firmy CECHO. Celá akce začala již v 10.00h. Zde jsi návštěvníci mohli prohlédnout provozovnu firmy. Po celou dobu akce hrála živá hudba a byl připravený bohatý doprovodný program.
Naše jednotka se zde prezentovala ukázkou své zásahové techniky CAS LIAZ a DA Ford, celou akci provázelo slunečné počasí a velký zájem veřejnosti.

Požár stromu po úderu blesku

V pondělí 26. června 2017 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS k požáru stromu, který vzplál po úderu blesku v obci Račín. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že se jedná i o požár okolní hrabanky. Jednotky pomocí C proudu a jednoduchých hasících prostředků požár uhasily.