Archiv: Z dění sboru

Hasičky z Polničky opět uspěly

Okresní kolo za účasti našich žen se konalo v Bobrové v sobotu 16. června. Naše ženy v nabité konkurenci obsadily v požárním útoku první místo, po štafetě, teoretické a pořadové přípravě z toho v celkovém pořadí bylo skvělé 2. místo! 

GRATULUJEME!

Fotogalerie

Celostátní setkání slavnostních hasičských praporů v Brně

V sobotu 26.května 2018 se vydali zástupci našeho sboru na brněnské výstaviště, kde se při příležitosti 100. výročí republiky konalo celostátní setkání slavnostních hasičských praporů. Při této příležitosti nám byla věnovaná slavnostní stuha k praporu.

FOTOALBUM TFA

FOTOALBUM PRAPORŮ

Okrsková soutěž ve Světnově

 
V sobotu 20. května 2018 se konala okrsková soutěž v obci Světnov při příležitosti 125. výročí založení místního hasičského sboru. 
Za náš sbor se soutěže zúčastnili tři družstva. Družstvo mužů do 35.let se opět umístilo na stupni vítězů a obsadilo třetí místo. Družstvo mužů nad 35.let obsadilo jako minulý rok skvělé druhé místo. Družstvo žen opět obsadilo druhé místo a zajistili si tak postup do okresního kola, které se bude konat v Bobrové. 
 

73. výročí osvobození naší vlasti vojsky od nacistické nadvlády

V úterý 8. května 2018 si i naše obec připomněla 73. výročí osvobození naší vlasti vojsky od nacistické nadvlády. Oslava začala v 19:00 hod. položením věnců k hrobu padlých za 2. světové války a k památníku obětí 1. světové války a holocaustu. Po zaznění státní hymny se slavnostního projevu ujmul Petr Krčál, po ukončení projevu zazněla hymna Evropské Unie a celá slavnostní akce byla ukončena.

 

FOTOGALERIE

Sběr kamení

Na neděli 6. května 2018 byla svolána sborová brigáda na sběr kamení. 

FOTOALBUM

Zalévání stromů

V pátek 27.dubna jsme se na žádost o.s. Krákorka zúčastnili zalévání nově zasazených stromů naproti místnímu ZD. Na pomoc přišli v hojném počtu i mládí hasiči. 

Zlatý erb 2018

Začátkem letošního roku jsme se přihlásili do krajské soutěže Zlatý erb 2018 o nejlepší webové stránky měst, obcí, veřejných organizací a dobrovolných hasičů.
Naše internetové stránky se umístily v kategorii SDH na krásném 2. místě. Vyhlášení proběhlo 12. března v Jihlavě, kde si i naši zástupci převzali ocenění a věcné ceny.

Pohřeb – Jaroslav Vábek

Smutná událost, která se dotkla našeho sboru. Navždy odešel náš bratr Jaroslav Vábek ve věku 83 let, s kterým se i náš sbor rozloučil 21. 2. 2018 na Zelené hoře.

Čest jeho památce!

Masopust 2018

V sobotu 3. února 2018 prošel naší obcí již devátý  masopustní průvod, který uspořádalo sdružení Krákorka ve spolupráci s naším sborem. Průvod se vydařil a vnesl do obce v zimních měsících plno radosti a veselí.

ČLÁNEK V NOVINÁCHFOTOGALERIE

48. ročník silvestrovského běhu v Polničce

Poslední den roku 2017 patřil v Polničce tradičně silvestrovskému běhu. Letos v pořadí již 48. ročník, který spolupořádal i náš sbor.

Turnaj v bowlingu o putovní pohár čestného starosty SDH Polnička

V úterý 26. prosince 2017 jsme uspořádali již třetí turnaj v bowlingu. Turnaj byl určen pro členy našeho sboru včetně drahých poloviček.

Turnaje se zúčastnilo téměř 30 hráčů, kteří se utkali o putovní pohár našeho čestného starosty bratra Libora Ondráčka.

Putovní pohár vyhrála Jana Stejskalová

O putovní pohár mistra Polničky v ledním hokeji

Dne 25. prosince 2017 jsme uspořádali hokejový zápas na zimním stadiónu ve Žďáru nad Sázavou, kde se proti sobě postavily výběry hasičů a místních fotbalistů. Pohár vyhrál tým fotbalistů, kteří nad námi vyhráli v poměru 10:8.

Celý zápas se nesl v přátelské a vánoční atmosféře.

Připomínka 99. výročí republiky

Průvodem k památníku obětí 1. světové války a obětí holocaustu si i naši členové sboru připomněli v předvečer státního svátku v pátek 27. října již 99. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Čelo průvodu tvořila čestná stráž s věncem a členové našeho sboru v historických uniformách. Za nimi následovali členové v uniformách, představitelé obce a zastupitelé, členové Sokola a tentokrát nechyběla poměrně početná část kolektivu mladých hasičů s lampiony společně s ostatními dětmi v doprovodu rodičů a další spoluobčané.

Pomoc místní Základní a Mateřské škole s pořádáním akce USPÁVÁNÍ PODZIMNÍČKŮ a Česko zpívá koledy

Byli jsme požádáni vedením místní ZŠ a MŠ o pomoc při zabezpečení osvětlení těchto dvou akcí. První akce USPÁVÁNÍ PODZIMNÍČKŮ se uskutečnila 9. října 2017 a byla určená především pro menší děti jako rozlučka s podzimním období. Druhá akce Česko Zpívá koledy a vánoční jarmark se uskutečnila 13.12.2017 za hojné účasti široké veřejnosti.

Plamen 2017/2018 – podzimní kolo

Dne 7. října 2017 se náš kolektiv mladých hasičů zúčastnil podzimní části okresního kola hry Plamen v obci Krásné.
Kvůli špatnému počasí se soutěžilo pouze v požárnické všestrannosti z důvodu bezpečnosti soutěžících. Soutěže se zúčastnilo družstvo mladších a družstvo starších. Družstvo mladších i starších mělo zastoupení dvěma hlídkami.

Mladší,,A“ – 5. místo z 40. družstev
Mladší ,,B“ – 23. místo
Starší ,,A“ – 20. místo ze 46. družstev
Starší ,,B“ – 40. místo

Celkové výsledky zde:
Mladší
Starší